Adwords

Google AdSense İle Para Kazanma

Google Adsense Para Kazanma Yöntemleri

Sizlere bu yazımda internet üzerinden en iyi para kazanma yöntemini anlatacağım. Diğer tüm bildiğiniz yöntemleri unutun. Çünkü size parayı artık Google ödeyecek. Google AdSense ile para kazanma konusuna daha detaylı başlamadan. “10 Adımda Neden Web Sitesi Olmalı ?” yazımı okumanızı tavsiye ederim. Web sitenizin trafiği ile para kazanma oldukça basittir. AdSense aracılığıyla web sitesinden ek gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Google Adsense İle Para Kazanma

Birçok reklamcılık yöntemi ile para kazanmanız mümkündür. Bence 11 sene boyunca en iyisi Google tarafından başlatılandır. Web site sahipleri, sitesine gelen trafik üzerinden para kazanabilir. Nasıl mı ? daha fazlası için yazımı okumaya başlayın.

Google AdSense Nedir ?

Google AdSense, sayfalarınızda ya da yazılarınızın bazı kısımlarında reklam gösterme işlemine denir. İnternet üzerinden para kazanmak için güvenli, sermayesiz ve kolay bir yoludur.

Google AdSense'nin Paneli

Web sitenizde ki bazı alanları kiraya verme gibi düşünebilirsiniz. Yani sitenizde bilboard gibi alan açmanızı sağlar. Fakat burada mülk sahibi ne kadar siz olsanız da, asıl söz sahibi Google’ın kendisidir. Bu sayede siteye gelen trafik ile sitenizden para kazanabilirsiniz.

Avantajları ile AdSense

 • Google üzerinde milyonlarca reklam alan ve veren kişi bulunmaktadır.
 • Burada Google ara bulucu gibi düşenebiliriz. Bu sayede hem reklam alanın hem de veren için güvenlik ve şeffaflık ön plandadır.
 • Reklamı verenler için istedikleri biçimde verebilir. Yani ister yazı, resim, video gibi birçok seçenek bulunmaktadır.
 • Reklamların görünüm biçimlerinde istediğiniz gibi oynama yapabilmektesiniz.
 • Reklam almak istediğiniz kategoriyi özgürce seçebilirsiniz.

AdSense Çalışma Mantığı

Çalışma mantığı ve işleyici oldukça basittir. Tek yapmanız gereken siteniz de bir kaç kod ekleyerek buna çözüm bulabilirsiniz. Eğer ki Wordpress gibi bir CMS sistemi kullanıyorsanız. Bu işlem çok daha basittir.

AdSense Sitede Nasıl Görünür

Kod eklendikten bir müddet sonra Google’ın kendi özel algoritma sayesinde. Sitenize gelen kişilerin daha önce yapmış oldukları sorgular ile alakalı reklamlar gelecektir.

3 adımda hemen çalışma mantığı anlatabiliriz.

 1. Reklam vereceğiniz alanı uygun bir biçimde tasarlamalısınız. Kod eklendiğinde sorunsuz görüntülenmelidir.
 2. Daha sonra görüntülü reklamcılığı tercih edenlerin reklamları sitenizde gösterilmeye başlanır.
 3. Tıklama oldukça paranızı almaya başlayacaksınız.

Adsense ile Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Bu soruya kesin olarak net bir cevabı kimse veremez. Çünkü kazanacağınız ücret belli hesaplamalardan geçmektedir. Yüksek ihtimalle kazanacağınız ücret tıklama başına maliyeti’nin (TBM) belirli bir oranı kadardır.
Bu ücret ilk aylarda pek fazla olmayabilir. Fakat zaman geçtikçe ve trafiğiniz arttıkça bu ücrette artacaktır.

Bu yüzden SEO dostu içerikler üretmek önemlidir. Bu sayede sitenize gelen trafik artacaktır. Adsense’nin Google sıralamalara asla bir etkisi yoktur. “AdSense’e katılım, sitemin Google arama sonuçlarındaki konumunu etkiler mi?” konulu yazısında Google tarafından açıkça belirtilmiştir.

reklam alma SEO etkiler mi

Sonuç

Sonuç olarak Google Adsense’ye katılarak hemen zengin olma ihtimali çok düşüktür. Bu zamanla olacaktır. Zamanla olabilmesi içinde sitenizi arama motoru optimizasyonu yapılmış olmalıdır. Bu sayede sitenizin trafiği artar. Reklamlarında tıklanma olasılığı artacaktır.

 • Reklamları asla kendiniz tıklamayınız. Google tarafından cezalandırılırsınız.
 • Tıklama başı maliyeti ve arama hacmi yüksek olan kategorilerinden reklam almaya çalışın.
 • Zengin ve eşsiz içerikler üretiniz. Okumaya değer yazılar yazınız.

Sizde kendinize ek gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Bu linkten Google adsense hesabını açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer web siteniz halen yoksa indirimli fırsatlardan yararlanmak için iletişime geçiniz.

Web Site SEO Analizi Talep Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu