Web Tasarım
Trend

Neden Web Sitem Olmalı?

Neden Web Site Sahibi Olmalıyım

Neden Web Sitem Olmalı? günümüzde sosyal medyanın ağırlık kazandığı dönemler içerisindeyiz. Fakat unutmamız gereken şey ister sosyal medya olsun ister uygulama olsun. Hepsinin üstü web siteleridir. Web siteleri firmanın ya da şahsın kurumsallığını ön plana koymaktadır. 10 adımda neden web sitenizin olması gerektiğini beraber inceleyelim isterseniz. Aklınıza takılan sorularınız var mı? Lütfen benimle instagram.com/muhittinbilgincom profilim üzerinden iletişime geçiniz. Ya da yorum kısmından da iletebilirsiniz.
Web sitesi tasarımı yapılırken ya da yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunmaktadır. Web sayfası yaptırırken bu kriteleri göz önünde bulundurmanız SEO açısından da katkı sağlamaktadır.

  • Siteniz mobil tasarımlı olmalıdır. (Responsive Design)
  • Http yerine https protokülü kullanmalısınız.
  • Kullanıcının istediğine hemen ulaşabileceği karmaşıklıktan uzak tasarım olmalıdır.
  • SEO Dostu web site tasarımı tercih edilmelidir.
  • Web sitesi yönetim paneli olmalı ve sizin rahatça kontrol edebilmelisiniz.

İşte sizler için neden web sitesi için 10 sonuç listem…

1. Dijital Kartvizitiniz

Ülkemizde 80 milyon vatandaşımızın yaklaşık olarak 55 milyon kadarı insanımız internette ne kadar zaman harcıyor. Türkiye’de haftalık olarak ortalama 7 saat boyunca internette zaman harcıyor.
Bu veriler göz önünde bulundurulduğu zaman. Web sitelerinde doğru yer alan bilgiler firmanızın ve sizin kurumsal kimliğini oluşturmaktadır.

2. Arama Motoru Sonuçlarında İlk Sayfalarda Yer Almalısınız

İnsanlar sadece firma aramak için arama motorlarını kullanmazlar. Deneyim, tecrübe, bilgi almak, yemek tarifi almak, eğitim almak ve hizmet almak için kullanırlar. Web sayfanızın ilk sayfada yer alması sitenizin daha fazla trafik alması demektir. Müşterilerinizin sizlerle daha kolay bağlantı kurmasına olanak sağlar.

3. Yakın Arama Sonuçlarında Görünmek

Hepimiz Google üzerinde arama yaparken şunu yaparız. Ankara web tasarım gibi bulunduğumuz lokasyonu arama kelimemizin başına ekleriz. Nedeni ise insanlar kendine yakın olan firmayı 24 saat içerisinde arama yaparlar. Eğer ki sayfanız Google da ilk sayfada yer alıyorsa sizinle iletişime geçeceklerdir.

4. Güven Duygusunu Oluşturmanıza Faydalı Olur

Web siteleri insanların o kişi, firma ya da kuruluş hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Markanızdan bahsetmeniz, Google haritalarda yer almanız güven duygusu oluşturmaktadır. Ayrıca profesyonel tasarlanmış, mobil uyumlu, kapsamlı ve kullanımı kolay siteler ön plandadır.

5. SEO Dostu Web Sitesi

SEO dostu web sitesine sahip olmanız sizi Google sıralamalarda üst sıralarda yer almanıza katkıda bulunur. SEO uyumlu web siteniz ile işlerini büyütebilir ve istediğiniz finansal güce sahip olursunuz. Siz kendi işleriniz ile uğraşırken siteniz için arama motoru optimizasyonu ben sağlayabilirim. Hemen benimle iletişim sayfam üzerinde yer alan kanallardan iletişim sağlayabilirsiniz.

6. Google Yerel İşletmelerde Yer Almak

Artık günümüzde herkesin elinde cep telefonları ya da tablet bulunmaktadır. İnsanlar hareket halindeyken bulundukları yere yakın yerleri hemen bulmak isteyecektir. Bu yüzden Google business kaydınız mutlaka yer almalıdır. Google benim işletmem ile ilgili bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.

7. 7/24 Web Sitesi Açıktır

Fiziksel mağazanızı, şirketinizi ya da ofisinizi belirli bir saate kadar açık kalabilir. Resmi tatiller, tatil günleri ya da başka sebeplerden dolayı kapalı kalmaktadır. Fakat web sayfalarımız her zaman hizmet ve bilgi almak isteyenler için açıktır. Bizlere ne zaman müşteri kazandıracağı hiç belli olmaz.

8. Rakipleriniz İle Rekabetçi Olmalısınız

Belki halen sizin bir web sayfanız olmaya bilir ya da profesyonel bir siteniz yoktur. Fakat bu rakipleriniz için geçerli değildir. Onlar belki sizlerden bir adım önde yer almaktadır. Sizlerde zaman kaybetmeden hemen web site sahibi olunuz.

9. İşletmenizi Büyütmenizi Sağlar

Profesyonel tasarlanmış, kullanıcı deneyimli ve doğru bir biçimde kullanılırsa. Web siteleri işlerinizi büyütme ve müşteri portföyünüzü artırmaktadır.

10. Şirket ve Marka Bilinirliği Sağlar

Daha önceden de bahsettiğim gibi doğru yapılmış SEO teknikleri ile marka bilinirliği ön plana çıkmaktadır. Web sitenizin mimari yapısıyla hizmetiniz ve şirketiniz hakkında dünya çapında müşteri kitlesi bulursunuz.
Sonuç olarak web siteleri herkes için gereklidir. Son zamanlarda duyduğum bir bilgi var. Benim internet sitesine ihtiyacım yok instagram, facebook bana yetiyor. Satışlarımı whatsapp ya da instagram üzerinden yapıyorum. Gibi sözlerle çok karşılaşmaktayım. Sosyal medya hesaplarının hacklenmesi yüksek olasılıktır. Yapılan bir işlem sonrasında onca emeğinizin boşa gitmesi sizler için üzücü olacaktır.
Bu yüzden zaman kaybetmeden biran önce işinizi ve yeteneğiniz internet ortamına taşıyınız. Sizlere bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
Yazımı sıkılmadan sonuna kadar okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Umarım sizlere fayda sağlamıştır. Sizler de bana fayda sağlaması için lütfen aşağıda yorumlarınızı bekliyorum.

Web Site SEO Analizi Talep Et

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu